Proses Kontrol & Otomasyon

GAMP5 ve FDA standartlarını destekleyen Endüstriyel Kontrol ve Otomasyon çözümlerimiz ile yanınızdayız.

Sektör standartlarına uygunluk, daha modüler çalışma, daha yüksek kalite ve endüstriyel yazılımda standartlaşma amaçlarına yönelik olarak ABT kendi endüstriyel yazılım kütüphanesini geliştirmiştir.

Motor, vana ya da sensör gibi her bir otomatik kontrol cihazı için bir özel işlev bloklarının (Function Block) ve bunların ilişkilerini yöneten yardımcı kod bloklarının oluşturulduğu bu yazılım kütüphanesi ile firmamız yazılımlarında tam anlamıyla standartlaşmıştır.

Su sektörünün liderlerinden BWT Pharma & Biotech ve OVIVO Deutschland GmbH firmalarının dünya genelinde gerçekleştirdiği projelerin PLC ve SCADA yazılımlarının tamamı ile E-CAD çizimleri tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Merak Ediyor Musunuz?

Hangi faaliyetleri yürütüyorsunuz?
GAMP5 standartlarında Endüstriyel Kontrol ve Otomasyon çözümlerimiz ile yanınızdayız. Endüstriyel Otomasyon PLC ve SCADA Yazılımları, Devreye Alma, Elektrik Kabin Çizimleri, Proje Yönetimi, Entegrasyon uygulamaları ve Firmalara Özel Endüstriyel ya da Bilgi Teknolojilerine yönelik yazılım çözümleri sunuyoruz.

Şirketinizin endüstriyel alandaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere sizlere sizlere hizmet vermeye hazırız. Her yıl artan iş yükü oranımız müşterilerimizin artan memnuniyetinin de bir göstergesidir.

Hangi PLC sistemlerini kullanıyorsunuz?
Otomasyon ve şalt cihazlarında genellikle SIEMENS’in ürünlerini kullanıyoruz. Siemens WinCC/WinCC Flexible, TIA Portal, PCS7 konularında çözümler sunuyoruz. Bununla birlikte 2009 yılından beri Rockwell Automation ve 2012 yılından beri InTouch sistemleri ile gerçekleştirdiğimiz projeler genellikle yurt dışı yazılım ağırlıklı projelerdir. Beckhoff da kullandığımız diğer bir endüstriyel otomasyon sistemidir.
Projeleriniz hangi alanlara yönelik?
Projelerimizin alanı tamamen bizimle çalışan global müşterilerimizin son kullanıcılarının çalışma alanına bağlıdır. Bu alanlar genellikle İlaç ve Kozmetik alanlarına yönelik ultra saf su üretimi, depolanması ve yönetimi, Kimyasal ve Biyolojik Arıtma, Yiyecek, İçecek, Malzeme Akış Sistemleri ve Montaj Hatları gibi alanlardır.
Örnek projeleriniz neler?
Dünya üzerinde pek çok ülkede alanında dünya devi firmaların üretim tesislerinde yazılımlarımız çalışmaktadır. Örnek bazı projelerimiz ile ilgili kısa bilgileri Referanslarımız sayfamızda bulabilirsiniz.

Daha çok yazılımlarımızın kullanılmakta olduğu son kullanıcı firmalar arasında dört kıtada Procter & Gamble, Airbus, GlaxoSmithKline, Bayer, Nestle, BASF, Pfizer, Siemens, Bosch, BMW, Roche, Braun, Alstom, Coca-Cola, Shell, Novartis, RWE gibi dünyada alanının en büyüğü firmalar bulunmaktadır.

Sizinle çalışmanın artıları nelerdir?
Avrupa standartlarına sahip bakış açımızla sorunlarınıza mükemmel çözümler sunuyoruz. Bizimle çalışan ortaklarımız ilk projeden itibaren uzun vadeli ortaklıklar kurmak üzere görüşmelere başlayarak bu başarımızı ödüllendirmişlerdir. Bizimle çalışarak işlerinizde kaliteyle tanışın ve siz de bu fırsatı yakalayın.
Bakış açınızın ve yaklaşımlarınızın kaynağı nedir?
Sunduğumuz hizmetlerin kalitesi ve sürekliliği yanında proje dökümantasyonu ve validasyon gibi konularda da gösterdiğimiz özen ve ciddiyet, kuruluşundan beri Alman müşterilerinin sıkı çalışma koşullarına gösterdiğimiz uyumun bizde oluşturduğu karakter ve bakış açısıdır.

Uluslararası Standartlara Uygunluk

FDA standartlarına uygun üretim ve ürün elde etmek isteyen müşterilere firmamız bu standartları destekleyen endüstriyel yazılımarı sunmaktadır. Firmamız validasyonlu yazılımı geliştirip hem yurt dışı hem de Türkiye piyasasına yönelmiştir. ABT endüstriyel uygulamaları GAMP5 standardı ile uyumludur.

E-CAD

Otomasyon sistemlerine ait elektrik akış diyagramları E-CAD bölümü tarafından hazırlanmaktadır. Cihazların kontrol kabininde mevcut olan elektrik cihazları ve devreleri çizilmektedir. Buna ek olarak kontrol kabinleri düzenlemesinin iç ve dış konfigürasyonu tasarlanmaktadır. E-CAD bölümü E-PLAN P8 programı ile çalışmaktadır ve Türkiye’de bu programı kullanan ilk şirket olma özelliğine sahiptir.

Dokümantasyon

İngilizce ve Almanca dillerinde endüstriyel tesislerin proses detaylarını anlatan teknik kullanım kılavuzları ve test dokümanları oluşturulur. Dokümanlar müşteriden gelen teknik doküman, R+I gibi teknik şemalara göre ve müşterinin istediği formata uygun olarak hazırlanır.