Araştırma & Geliştirme

Teknoloji üreten ve yurtdışına da satan bir firma olarak bugüne kadar birçok Ar-Ge çalışması yürütmüş ve bu konuda önemli başarılara imza atmış bulunuyoruz.

Teknolojik anlamdaki bütün gelişmeleri yakından takip etmeyi bir kurumsal felsefe olarak benimsedik. Araştırma ve Geliştirme çalışmalarına ayırdığımız destek Türkiye ortalamasının çok üzerindedir.

Müşteri taleplerinin ve sürekli kalite artışına yönelik şirket anlayışının getirdiği yenilikçilik yaklaşımı bize güçlü bir tasarım ve geliştirme yeteneği kazandırmıştır.

Uluslararası alandaki müşterilerimizin memnuniyetini daha da arttırmak ve rekabet ortamında konumumuzu güçlendirmek üzere Ar-Ge bölümünün getirdiği yenilikçi çözümler müşterilerimizin yüksek beğenisini kazanmaktadır.

Maliyet etkin ve yenilikçi çözümler getirme hedefiyle Ar-Ge faaliyetlerini daha da güçlendirerek, sektördeki kararlılığımızı arttırıyoruz. Proje geliştirme ve Ar-Ge ekibimiz endüstriyel otomasyon yazılım sektörüne maliyet etkin yenilikçi takviye çözümleri getirmek için çabalarını birleştirmektedir.

Faaliyet göstermiş alanlarda kaynaklarımızı verimli bir şekilde işletmek, bilgi birikimimiz arttırmak ve ulusal teknolojiler oluşturmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yeni ürün geliştirmek, üretimde kalite artışı ile maliyetlerin düşmesini sağlamak ve bunun sayesinde ekonomik ve toplumsal fayda elde etmeyi hedeflemekteyiz.

Üniversiteler ile kalıcı ilişkiler kurmak ve bilimsel çalışmaları desteklemek için yürütülen çalışmalar ve TÜBİTAK desteği ile yürütülen Araştırma ve Geliştirme çalışmaları örnek oluşturacak noktalardadır.

2011 ve 2013 yıllarında başarı ile tamamlanan TÜBİTAK destekli Ar-Ge projelerimizin ardından başlattığımız üçüncü projemiz 2014 yılında başlatılmıştır. Projelerimizden elde edilen katma değer yurt dışına yazılım ihracatımızı arttırmıştır.

Yerli ve Esnek Veri Toplama/Raporlama ve Veri Yönetimi Sistemi

 • Esnek ve modüler yapıda sistem bileşenlerinden oluşur. İhtiyaca göre özel protokollerin tak-çıkar yolu ile sisteme eklenebilir.
 • Herhangi bir SCADA ve özel donanım bağımlılığı yoktur.
 • Sanal kanal tanımlama, formül kullanabilme ve linerizasyon fonksiyonları.
 • Otomatik grafik analizi ve raporlama fonksiyonları.
 • Test veri kayıtları sıralanabilir, gruplanabilir, filtrelenebilir, arşivlenebilir ve içerisinde hızlı aramalar yapılabilir.
 • Android Mobil uygulama desteği.

PLC Otomasyon Sistemi Projeleri İçin Yerli ve Yenilikçi Görüntüleme ve Kontrol Yazılımı

 • Yenilikçi SCADA Sistemimiz kendi tasarımımız küçük ve orta çaplı projelere yönelik SCADA hazırlama sistemimizdir. Kurulum gerektirmeyen yapısı ve kendi özel veritabanı sistemine sahip ve devreye alması kolay.
 • Tamamen yerli ve TÜBİTAK tarafından desteklendi. Almanya’ya ihraç edildi.
 • SCADA ekran tasarımları tamamen Microsoft PowerPoint üzerinden sunum hazırlarcasına yapılabiliyor.
 • Düşük kapasiteli bilgisayarlarda dahi yüksek performansla çalışabilecek şekilde hazırlandı.

Su Arıtma Tesislerinde PLC Programlama İçin Standart Kod Kütüphanesi

 • Su işleme/arıtma tesislerinde sık kullanılan kontrol ekipman ve enstrumanlarının standart fonksiyon blokları hazırlandı.
 • GAMP4 ve FDA CFR 21 Part 11 spesifikasyonlarına uygun hazırlanan kütüphane Almanya’ya ihraç edildi.
 • Kişiye bağımlı programlama mantığından standartlaştırılmış kod kütüphaneli programlama mantığına geçiş sağlandı.
 • Program hazırlama işlevini kolaylaştıracak sürekli kullanılan otomatik kontrol enstrumanlarının standartlaştırılmış program parcacıkları toplam programlama süresini asgariye düşürüp hata payını ortadan önemli oranda azalttı.